You need to upgrade your Flash Player
Позасудовий та судові шляхи зняття особи з реєстрації місця проживання
14.03.17 22:53

На цей час є питання, як зняти з реєстрації особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні (будинку або квартирі), власником якого ви є.

Існує два шляхи вирішення цього питання: позасудовий та судовий.

Найлегший та найшвидший шлях – за добровільною згодою особи на зняття її з реєстрації місця проживання у вашому житловому приміщенні. В такому разі особа повинна подати заяву до виконавчого органу сільської, селищної або міської ради за місцезнаходженням житлового приміщення, або до центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому зареєстрована особа. За надання послуги щодо зняття з реєстрації місця проживання необхідно сплатити адміністративний збір у розмірі 0, 0085 розміру мінімальної заробітної плати (на цей час складає 27 грн. 20 коп.)

Аналізуйте судовий акт: Власник житла усуває перешкоди в користуванні цим житлом зареєстрованою особою шляхом подання позову про визнання цієї особи такою, що втратила право на користування житлом та зняття з реєстрації (ВСУ від 16 листопада 2016 р., № 6-709цс16)

Якщо особа не може самостійно подати заяву, від її імені такі дії може здійснити представник за довіреністю. В день подання особою або її представником заяви та всіх необхідних документів, орган реєстрації приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи та вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання у паспорт (або інший документ, який посвідчує особу громадянина).

Слід зазначити, що за заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання. В такому випадку особі необхідно звернутись до органу реєстрації за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому особа бажає зареєструватися. Адміністративний збір сплачується за одну послугу (а не окремо за зняття з реєстрації місця проживання та реєстрацію місця проживання в іншому житловому приміщенні).

Якщо особа, яка не є членом сім’ї власника, не погоджується на добровільне зняття з реєстрації місця проживання, ви, як власник житлового приміщення, можете звернутись до вищезазначених органів із заявою та документами, які підтверджують, що саме ви є власником житлового приміщення (свідоцтво про право власності на нерухоме майно, інформаційна довідка та ін.). Документи, які підтверджують ваше право власності на житлове приміщення є підставою для зняття особи з реєстрації місця проживання.

Аналізуйте судовий акт: У випадку припинення права власності особи на житлове приміщення, припиняється і право користування (проживання) у цьому приміщенні членів його сім'ї ( Постанова ВСУ №6-158цс14)

Слід пам’ятати, що особа, яку без її згоди було знято з реєстрації місця проживання, може звернутись до суду. Отже, позасудовий порядок зняття з реєстрації місця проживання не забезпечує стовідсоткову гарантію остаточності зняття особи з реєстрації.

Інший шлях вирішення питання зняття особи з реєстрації – судовий. Можливість позбавлення особи права на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації в судовому порядку залежить від того, чи належить така особа до членів сім’ї власника житлового приміщення.

Аналізуйте судовий акт:  Зареєструвати місце проживання дитини можна без письмової згоди батька, якщо суд встановить, що це відповідає якнайкращому забезпеченню інтересів дитини (Харківський апеляційний адміністративний суд від 03 листопада 2016р.)

Ситуація 1. Особа, яку власник майна бажає позбавити права користування житловим приміщенням (зняти з реєстрації) є членом його сім’ї.

Відповідно до норм Житлового кодексу України, до членів сім’ї власника житлового приміщення належать:

1.Чоловік або дружина власника, їх діти та батьки.

2.Членами сім'ї власника жилого приміщення може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно  проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

Таку особу може бути позбавлено права на користування житловим приміщенням у випадку, коли вона не проживає у цьому житловому приміщенні без поважних причин понад одного року, якщо інше не встановлено домовленістю із власником житлового приміщення.

В такому разі власник житлового приміщення після спливу 1 року (якщо житлове приміщення знаходиться у приватній власності) або 6 місяців (якщо житлове приміщення знаходиться у комунальній або державній власності) з моменту припинення проживання члена його сім’ї у цьому житловому приміщенні, має право звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим  приміщенням та зняття з реєстрації.

Однак, суд в кожному конкретному випадку на власний розсуд встановлює наявність або відсутність поважності причин припинення користування приміщенням у особи, яка не проживала у житловому приміщенні понад встановленого строку.

Аналізуйте судовий акт:  Зареєструвати місце проживання дитини можна без письмової згоди батька, якщо суд встановить, що це відповідає якнайкращому забезпеченню інтересів дитини (Харківський апеляційний адміністративний суд від 03 листопада 2016р.)

Ситуація 2. Особа, яку власник житла бажає позбавити права на користування житловим приміщенням, не є членом його сім’ї.

В такому разі власник житлового приміщення в будь-який час може звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації.

Таку правило висловлено у правовій позиції Судової палати у цивільних справах Верховного суду України у справі №6-709цс16. Зазначена позиція Верховного суду України сформувалась внаслідок розгляду заяви власника квартири про неоднакове застосування судами норм матеріального права.

Власник будинку звернувся до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, однак, всі три судові інстанції відмовили у задоволенні позову, мотивуючу свою відмову тим, що особа, яку власник будинку бажає зняти з реєстрації, була відсутня в будинку за місцем своєї реєстрації понад 1 рік з поважних причин, припинення сімейних відносин з власником будинку не позбавляє її права користування цим будинком, і тому немає підстав для визнання її такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Однак, власник квартири, не погоджуючись з рішеннями судів, звернувся до Верховного Суду України. Постановою ВСУ від 16 листопада 2016 року у справі №6-709цс16 позов було задоволено та визнано особу такою, що втратила право користування житловим приміщенням. Водночас, у Постанові ВСУ викладено правову позицію, відповідно до якої, власник має право вимагати від осіб, які не є членами його сім'ї, а також не відносяться до кола осіб, які постійно проживають разом з ним і ведуть з ним спільне господарство, усунення порушень свого права власності у будь-який час. (Висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Крім того, даний висновок має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права).

Після набрання судового рішення законної сили, власнику житлового приміщення необхідно звернутись з рішенням суду та заявою про зняття з реєстрації місця проживання особи до органів реєстрації: до виконавчого органу сільської, селищної або міської ради, за місцезнаходженням житлового приміщення, або до центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому зареєстрована особа.

Автор консультації: ТОВ HolGroup

 

Квартиры от Застройщика, 0% комиссия!

1-но комнатная квартира 2/5к, общей площадью 39,3 кв м. в ЖК «Фаворит» - всегда на порядок выше! Автономное отопление, современные технологии строительства, развитая инфраструктура, круглосуточная охрана, видеонаблюдение, домофон, детская площадка и спортивная площадки, сервисные службы. Здесь есть все для удобства и счастливой жизни!
32500.00 USD
Подробнее...
ЖК \"Театральный\" - комфортные квартиры в центре города! Продаем 3-х комнатную квартиру в центре города, по ул. Театральной. 101 м2, 2-й этаж, автономное отопление, евроокна. Есть парковка. Без комиссии - 0%
49000.00 USD
Подробнее...
9/9к, общей площадью 59,3 кв м в ЖК «Фаворит». Автономное отопление, современные технологии строительства, развитая инфраструктура, круглосуточная охрана, видеонаблюдение, домофон, детская площадка и спортивная площадки, сервисные службы.
42010.00 USD
Подробнее...
Показать все

Поиск недвижимости

Горячее предложение

2 комнатная квартира улучшенной планировки, ул.Пр. Мира, 2/9к., 52/32/9, отличное состояние, ремонт, мпо, кафель, сантехника, встроенная мебель, техника, бронидвер, б/з, с/у совместный 36000у.е.Торг!
Старая цена: 38000 USD
Новая цена:
36000 USD
Подробнее...
2 комнатная квартира в НОВОМ ДОМЕ Метраж 60м2, 9/12к. Дом в эксплуатации. АВТОНОМНОЕ ОТОПЛЕНИЕ, ЕВРОРЕМОНТ, перепланировка, кухня-столовая, гардеробная, встроенная мебель, кондиционер, есть паркоместо Цена 48999у.е.
Старая цена: 55000 USD
Новая цена:
48999 USD
Подробнее...
2 комнатная VIP квартира в НОВОМ ДОМЕ, ЦЕНТР, ул. Л. Украинки, 3/10, 78/36/15, автономное отопление, евроремонт, кухня-студия, вся мебель и техника остаются, огромная терасса 20м2, мпо, кафель, ламинат, столярка, сантехника 42500у.е.
Старая цена: 45000 USD
Новая цена:
42500 USD
Подробнее...
Дом 360/200/16. Пеноблок, минвата, гибкая кровля, ж/б перекрытия. Электрика, вода (колодец), газ, канализация. 3 этажа, подвал, гараж. Отдельный подвал-площадка, 8 комнат, кухня, 3 с/у, 3 лоджии. Участок 13 сот. Берег озера. Цена СНИЖЕНА
Старая цена: 100000 USD
Новая цена:
95000 USD
Подробнее...
Новый, компактный дом в 1 этаж, 140м2 общей площадью, ул. Вильский Шлях (Максютова), строился для себя из качественных материалов, евроремонт, мебель и техника входит в стоимость, 2 вида автономного отопления: электро и газовое, тротуарная плитка, раздвижные ворота, гараж, асфальтирован подъезд, 6 соток земли, вода центральная, удобное место расположение и транспортная развязка. Цена объекта 160000у.е.
Старая цена: 180000 USD
Новая цена:
160000 USD
Подробнее...
Дом 120 кв м, по плану 4 комнаты, 2 санузла, гостиная, бойлерная. Газоблок \"Аэрок\" 0,40, пенопласт 0,10, крыша метало черепица, минвата 0,22, двухкамерные энергосберегающие окна. Электрика 380 вт, 15 квт., колодец, канализация разведена. Бетонное перекрытие, стяжка пола, . 9,5 соток земли.
Старая цена: USD
Новая цена:
USD
Подробнее...
Продаем жилье в городе, дешево. 1 отдельная комната с ремонтом в частном секторе, на 1-м этаже 1-но этажного дома. Есть своя большая кухня 8м2. Метраж комнаты 16м2. Установлены стеклопаекты, сделан ремонт. Санузел, в общем пользовании, находится через коридор, отделан кафелем. Есть место под стиральную машинку. Стены в доме теплые, кирпичные, 80 см. Фундамент на пристройку. Хорошая альтернатива комнате в общежитии.
Старая цена: 14000 USD
Новая цена:
12500 USD
Подробнее...
СРОЧНАЯ ПРОДАЖА, АКТУАЛЬНАЯ ЦЕНА ДО КОНЦА ФЕВРАЛЯ!!! Квартира бизнес-класса 112м2 в НОВОМ ДОМЕ, ул.Вильский Шлях (Максютова), 9/12к, 112м2, авторский проект квартиры предусмотрел 3 спальни, 2 санузла, и огромную кухню-студию. Современный ремонт и грамотно продуманная система автономного отопления, теплые полы, хорошая столярка и сантехника делает эту квартиру лучшим выбором в г. Житомире. Вся мебель и техника входят в стоимость. Дополнительным преимуществом являются закрытый двор, видеонаблюдение, охрана, парковка. Уникальность этой квартиры подчеркнет Ваш статус!ЦЕНА ДОГОВОРНАЯ!!!ВСЯ ПОДРОБНАЯ ИНФОРМАЦИЯ И ЗАПИСЬ НА ПРОСМОТР ПО ТЕЛЕФОНУ!!!
Старая цена: 98000 USD
Новая цена:
79900 USD
Подробнее...
Показать все

Работа в Житомире

banner_work

Курс валют

Авторизация
maximus
Максимус
 
Корзина
фейсбук